„Není se co divit, že občané v obci vycítili potencionální nebezpečí plynoucí z takové nabídky. V rámci prevence byli totiž seznámeni s případy, kdy se podvodníci vloudili do domácností, a občané tedy včas informovali zdejší radnici prostřednictvím sekretariátu pana starosty Žďárského, a dali tak podnět k provedení dalších opatření,“ sdělil časopisu Naše Praha 9 bezpečnostní ředitel Úřadu městské části Praha 19 Martin Hrubčík. Rozšířením informace o podivné lékařce prostřednictvím SMS infokanálu do celé obce bylo zřejmě docíleno toho, že se žádná taková žena na konec ve Kbelích neobjevila. A tudíž nezpůsobila žádné škody, dodal Hrubčík.
Radnice zároveň občanům radí, aby nepouštěli do bytu nikoho neznáméhno. „Mějte nainstalované na vchodové dveře širokoúhlé kukátko. Berte každého neznámého za dveřmi jako potenciálně nebezpečného. Nenechte se k otevření dveří nutit. Nikomu nemusíte otevírat,“ doporučuje Martin Hrubčík. Bude-li někdo tvrdit, že je od policie, zeptejte se ho na číslo a útvar, a ověřte si to na lince Policie ČR 158. Pokud bude někdo říkat, že nese přeplatek za elektřinu, vodu, plyn či jiné služby, nebo že nese výhru ze soutěže, nechte si tyto peníze poslat poštou.
Když už člověk dveře přeci jen otevře, měl by po tom, kdo za nimi stojí, požadovat jeho občanský a služební průkaz. „Pokud je při sobě nemá, trvejte na tom, aby oba doklady donesl. Opište si z nich jeho jméno a adresu trvalého bydliště. Díky těmto údajům později u jím udávané společnosti snadno ověříte, zda se skutečně jedná o jejího zaměstnance. Pokud vám odmítne doklady ukázat, požádejte ho, aby odešel,“ vysvětluje Martin Hrubčík z ŮMČ Praha 9. Také se může stát, že vás přijde nějaký obchodník nutit něco podepsat. Než tak ale učiníte, pořádně si vše přečtěte a rozmyslete.