„Zejména doporučuji navštívit Klánovický les a dále například oboru V Kolodějích. Klánovický les má rozmanitější strukturu a v srpnu zde hledejte houby převážně v jehličnatých částech lesa," prozradil časopisu Naše Praha 9 Michal Mikšík ze Světa hub. Ale i v dalších lesích, lesoparcích a sadech roste od jara do podzimu, a dokonce i v zimě, velké množství hub. „V Praze můžeme nalézt hlavně pestrou škálu druhů holubinek a hřibovitých hub, které jsou pro houbaře velmi cenné, neb se jedná až na výjimky o dobré jedlé druhy hub," dodal Michal Mikšík.
Ale pozor, i v těchto lesních porostech můžete narazit na houby jedovaté. „V Praze je poměrně hojná muchomůrka zelená. Roste ráda v teplých listnatých lesích, oborách a parcích, většinou pod duby, od června do září. Pozor rovněž na muchomůrku panterovou a závojenku olovovou, které nezřídka rostou v podobných lokalitách ve stejném období," upozornil Michal Mikšík.
¨
U konzumace hub platí dvojnásob, že to, co dokonale neznám, tomu nevěřím. V případě otravy mohou být následky katastrofální a je třeba okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. „Některé jedy působí zanedlouho po požití, například vláknice začervenalé. Jiné se projeví až po několika hodinách, tak je tomu třeba u muchomůrky zelené. Ale jsou i jedy, které o sobě dají vědět až po mnoha dnech, dokonce týdnech, jako u pavučince plyšového," vysvětlil jednatel České mykologické společnosti Aleš Vít. Právě otravy s prodlevou příznaků patří podle něj k těm nejzávažnějším.